Počasí v našem regionu:

In-počasí

 

Setkání motorkářů Harley-Davidson

Sraz motorkářů
Od 2. do 4. září. 2011 se v Kempu Radeč konalo setkání motorkářů Harley-Davidson. Bylo to první setkání jen starých motorek s datem výroby do roku 1950. Motorkářský klub vznikl v roce 1928. Pro milovníky těchto strojů bylo v kempu zajištěno ubytování a strava přesně podle jejich přání.
Podívejte se jak se u nás motorkářům líbilo :)

Soustředění

V únoru proběhla v Městském penzionu dvě soustředění. Nejprve přijeli členové Klubu logiků ze spřátelených Piechowic, přijelo 11 dětí ve věku 16–17 let a 3 dospělí. V našem penzionu hráli šachy, bridž, dámu a jiné hry. Zároveň chtěli poznat Úpici, tak navštívili Městský úřad, Muzeum a shlédli Taneční akademii v divadle. Prošli naučnou stezku a byli na túře na Jestřebích horách na Žaltmanu. Moc se jim u nás líbilo a loučili se slovy, že určitě rádi přijedou zas. My se na ně také moc těšíme a jsme rádi, že byli spokojeni.
Druhé soustředění proběhlo ryze ve sportovním duchu, přijel fotbalový klub TJ Sokol Stonařov, okr. Jihlava. Chodili trénovat do tělocvičny Základní školy Úpice-Lány a na umělý povrch do Havlovic. Nejvíce však běhali po našich lesích a kopcích a přiběhli vždycky úplně zničení se slovy: "Teda vy tady máte ale šílený kopce!" :) Odjížděli unavení, ale moc spokojení. Jsme rádi, že se jim u nás taky líbilo. Obě soustředění u nás měla zajištěné nejen ubytování, ale i stravu.

Pronájem sportovišť

Tělocvična ZŠ Bratří Čapků Úpice
Základní škola Bratří Čapků v Úpici, Základní škola Úpice-Lány, Tělocvičná jednota Orel Úpice a TJ Sparta Úpice nabízí k pronájmu svoje sportoviště. Jedná se čtyři tělocvičny a tenisové kurty. Tělocvičny ZŠ Bratří Čapků Obě jsou vhodné ke všem sportům včetně malé kopané a tenisu, je možné využít i tělocvičné nářadí. Tělocvična ZŠ Úpice-Lány je vhodná ke kondičnímu cvičení, aerobiku, basketbalu nebo i ke cvičení na nářadí. Není vhodná pro malou kopanou. Tělocvična jednoty Orel je vhodná pro menší skupiny osob zejména ke kondičnímu cvičení, k aerobiku nebo i ke cvičení na jednoduchém nářadí. Není vhodná pro velké skupiny a pro hraní malé kopané.

O pohár starostky města 2010

Hasičská technika v akci
Sobota 4. září byla v Úpici ve znamení dvou významných akcí. První z nich byl Světový den první pomoci a odpoledne pak hasičská soutěž s názvem O pohár starosty. Obě dvě akce mají v našem městečku již několikaletou tradici, tento rok však byly navíc okořeněny švýcarskou návštěvou, což průběh celého dne ještě zpestřilo. Soutěže se zúčastnilo celkem osm družstev, z toho pět mužských a tři ženská. Výsledné časy všech týmů byly vynikající a velice těsné. Nakonec si poháry za první místo v kategorii mužů i žen převzali z rukou paní starostky Iljany Beránkové hasiči z Libňatova, Úpice skončila na místě čtvrtém a Oberbipp na pátém místě. Premiérový výkon švýcarských hasičů si přesto zaslouží velký obdiv, stejně tak jako jejich nadšení a vskutku bojové nasazení. Aby ale našim zahraničním přátelům zůstala na tento den kromě zážitků i nějaká hmatatelná vzpomínka, dostali od úpických hasičů pamětní skleněný talíř.

Zálesácký závod zdatnosti

Stupně vítězů
Po jednoleté pauze se opět v areálu autokempu v Radči ve dnech 21. - 23. 5. 2010 uskutečnil XI. ročník přeboru ČOS v Zálesáckém závodě zdatnosti, jejímž pořadatelem byl TJ Sokol Úpice.
Do autokempu se sjelo 22 župních výprav, které s sebou přivezly 144 závodníků a 39 členů doprovodu. Celé tři dny soutěží rozhodovalo 41 rozhodčích. Pro účastníky byl připraven opravdu pestrý program naplněný nejen závodem hlídek spojený s plněním různých úkolů, ale i návštěva Úpické hvězdárny a procházka po Úpici a jejich zajímavostech. Vítězné hlídky si odvezly hodnotné ceny a všichni dohromady pěkné zážitky z prožitého víkendu u nás v Radči.
© 2010–2017 Sportovní a turistické centrum | Mapa stránek | webdesign