Tělocvična ZŠ Bratří Čapků Úpice
Základní škola Bratří Čapků v Úpici, Základní škola Úpice-Lány, Tělocvičná jednota Orel Úpice a TJ Sparta Úpice nabízí k pronájmu svoje sportoviště. Jedná se čtyři tělocvičny a tenisové kurty. Tělocvičny ZŠ Bratří Čapků Obě jsou vhodné ke všem sportům včetně malé kopané a tenisu, je možné využít i tělocvičné nářadí. Tělocvična ZŠ Úpice-Lány je vhodná ke kondičnímu cvičení, aerobiku, basketbalu nebo i ke cvičení na nářadí. Není vhodná pro malou kopanou. Tělocvična jednoty Orel je vhodná pro menší skupiny osob zejména ke kondičnímu cvičení, k aerobiku nebo i ke cvičení na jednoduchém nářadí. Není vhodná pro velké skupiny a pro hraní malé kopané.

O pohár starostky města 2010

Hasičská technika v akci
Sobota 4. září byla v Úpici ve znamení dvou významných akcí. První z nich byl Světový den první pomoci a odpoledne pak hasičská soutěž s názvem O pohár starosty. Obě dvě akce mají v našem městečku již několikaletou tradici, tento rok však byly navíc okořeněny švýcarskou návštěvou, což průběh celého dne ještě zpestřilo. Soutěže se zúčastnilo celkem osm družstev, z toho pět mužských a tři ženská. Výsledné časy všech týmů byly vynikající a velice těsné. Nakonec si poháry za první místo v kategorii mužů i žen převzali z rukou paní starostky Iljany Beránkové hasiči z Libňatova, Úpice skončila na místě čtvrtém a Oberbipp na pátém místě. Premiérový výkon švýcarských hasičů si přesto zaslouží velký obdiv, stejně tak jako jejich nadšení a vskutku bojové nasazení. Aby ale našim zahraničním přátelům zůstala na tento den kromě zážitků i nějaká hmatatelná vzpomínka, dostali od úpických hasičů pamětní skleněný talíř.

Zálesácký závod zdatnosti

Stupně vítězů
Po jednoleté pauze se opět v areálu autokempu v Radči ve dnech 21. - 23. 5. 2010 uskutečnil XI. ročník přeboru ČOS v Zálesáckém závodě zdatnosti, jejímž pořadatelem byl TJ Sokol Úpice.
Do autokempu se sjelo 22 župních výprav, které s sebou přivezly 144 závodníků a 39 členů doprovodu. Celé tři dny soutěží rozhodovalo 41 rozhodčích. Pro účastníky byl připraven opravdu pestrý program naplněný nejen závodem hlídek spojený s plněním různých úkolů, ale i návštěva Úpické hvězdárny a procházka po Úpici a jejich zajímavostech. Vítězné hlídky si odvezly hodnotné ceny a všichni dohromady pěkné zážitky z prožitého víkendu u nás v Radči.

Soutěž v požárním útoku družstev

O pohár starostky města
Dne 5. 9. 2009 proběhl 9. ročník dnes již tradiční soutěže hasičských družstev v požárním úroku O pohár starostky města Úpice.
V areálu autokempu v Radči se sešlo pět družstev mužů a tři družstva žen. Po tuhém a vyrovnaném boji zvítězilo mužstvo Mladých Buků, Úpičtí skončili na třetím místě. Soutěž žen ovládlo družstvo z Vlčic.
Další jubilejní 10. ročník s bude konat v areálu sportovního stadionu Sparta, na který všechny příznivce tohoto sportu srdečně zveme.